PISA (The Programme for International Student Assessment) – це міжнародна програма оцінки якості системи освіти, суть якої полягає в опитуванні 15-річних учнів про отримані у школі знання та навички. Програма проводиться кожні три роки під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

Тест будуть складати не усі школярі, а обрані за допомогою спеціального алгоритму експертів PISA. Це буде рівна кількість 15-річних учнів як із сільських та міських шкіл, так і зі спеціалізованих ліцеїв. При цьому йдеться не про весь клас, а про певну кількість учнів від кожної школи. Вибірку здійснюватиме статистичне агентство.

Учні складатимуть тести з трьох предметів: читання, математики та природничих наук. Один з них становить фокус дослідження (у 2015 році це були природничі дисципліни, а у 2018 році акцент зміститься на читання).

Перевіряються не фактичні знання, а вміння їх застосовувати. Тому протягом двох годин учні відповідають на запитання, які стосуються певної життєвої ситуації. У PISA немає класичних завдань з вирішення математичних задач, натомість потрібно, наприклад, вирахувати суму грошей, яку потрібно платити щомісяця, якщо ти візьмеш кредит під певний відсоток. Щодо читання – йдеться не про перевірку вміння прочитати текст, а визначення спроможності зрозуміти його, зробити висновки, оцінити.

Для успішного володіння читанням учитель повинен сформувати в учнів низку умінь: зосереджувати увагу на певних питаннях змісту прочитаного; передбачати під час читання те, про що йтиметься далі; визначати ключові слова; вичленяти основну думку висловлювання; відділяти головну інформацію від другорядної; знаходити зайву інформацію, зайві деталі в прочитаному; ставити запитання в процесі сприймання тексту; робити висновки і формулювати їх своїми словами; критично оцінювати одержану інформацію, реагувати на неї та використовувати в різних життєво необхідних ситуаціях.

Тому питання «Формування читацьких компетентностей»  детально розглядали і вчителі хімії та біології, акцентуючи увагу на розробці конкретних завдань та задач. Важливо розуміти, що сформована читацька компетентність – це крок до морального, інтелектуального, фізичного самовдосконалення, що спонукає до самоосвіти, саморозвитку та самомотивації читання.

Пошук

Погода в Полонному

Святковий календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Корисні посилання

 

Снимок

 

hoipo

 

nus

metod portal

press

 bnr 200x200 4

 library 1666703 960 720 392x272